CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey - Akyprotein.sk - recenzia

RECENZIA: CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey

WPC80 Pure Whey je srvátkový proteín, ktorý vyrába spoločnosť Neo Nutrition. Tento druh proteínu je vyrobený bez akýchkoľvek chemických prísad, farbív, éčiek a neobsahuje ani konzervanty.  Má výborný aminokyselinový profil a obsahuje viac ako 80 %-ný podiel bielkovín. CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dobrú kvalitu a zároveň výhodnú cenu.

Dodávané balenie

CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey sa dodáva v kvalitnom pevnom vrecku, ktoré má praktické uzatváranie. Pri prvom otváraní si treba dávať pozor, aby ste vrecko odrezali nad uzatváraním. Dôvodom je, aby ste nepoškodili samotné uzatváranie, vďaka čomu môžete proteín ponechať v dodanom vrecku a po každom použití dôkladne uzatvoriť.

CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey - Akyprotein.sk - recenzia

Veľkou nevýhodou je, že v balení sa nenachádza žiadna odmerka, čím je sťažené samotné dávkovanie proteínu. Výrobca však nedáva odmerku do balenia schválne, pretože nechce k proteínu pridávať žiadne plasty.

Výroba / zloženie

Už samotný názov proteínu napovedá, že je vyrobený technológiou CFM. Jedná sa o špičkovú technológiu – proteín je vyrobený zo srvátky, avšak nie je varený, ale filtrovaný. Zachováva si bioaktívne frakcie, vďaka čomu je biologická hodnota proteínu vyššia. Tento spôsob výroby garantuje nielen všestranné využitie, ale najmä výbornú stráviteľnosť samotného proteínu. To znamená, že v prípade užívania tohto proteínu nebudete pociťovať žiadne nepríjemné nadúvanie ani nepríjemnú ťažobu na žalúdku.

CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey bez príchute (Natural) sa skladá zo srvátkového bielkovinového koncentrátu (80%) a neobsahuje žiadne prídavné látky. Tento proteín je vo forme prášku. Okrem klasickej neochutenej verzie sú k dispozícií aj ochutené verzie, ktoré majú navyše v zložení arómu a sladidlo sukralózu.

Dôležité je spomenúť, že proteín obsahuje alergény ako mliečne bielkoviny a laktózu. Preto tento srvátkový proteín nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu.

Priemerné výživové hodnoty (na 100 gramov) tohto proteínu sú uvedené v tabuľke:

Priemerné výživové hodnoty na 100g
Energetická hodnota402 kcal / 1628 kJ
Tuky6g
z toho nasýtené 4g
Sacharidy5g
z toho cukry5g
Bielkoviny80g
Soľ0,85g

CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey vyniká svojim aminokyselinovým profilom. V nasledujúcej tabuľke si ho môžete pozrieť:

Aminokyselinový profil
AminokyselinaObsah v %
Alanín4,96
Arginín2,64
Asparágová kyselina10,35
Cysteín1,69
Glutámová kyselina17,63
Glycín1,8
Histidín1,8
Izoleucín5,7
Leucín10,35
Lyzín9,4
Metionín2,01
Fenylalanín3,06
Prolín6,44
Serín4,96
Treonín6,86
Tryptofán1,48
Tyrozín2,96
Valín5,81

Chuť

Mnohých z vás určite bude zaujímať, akú chuť má tento CFM Srvátkový proteín WPC80 Neo Nutrition. Je pravdou, že chuť mnohých prírodných proteínov (respektíve proteínov bez príchute) nie je veľmi dobrá, ale práve tento proteín potvrdzuje výnimku. Chuť je výborná, mne osobne chutí ako nejaký mliečny nápoj či mlieko a popravde by mi nerobilo problém konzumovať tento proteín pravidelne.

V prípade, že nemáte v obľube naturálne proteíny, môžete si vybrať rôzne ochutené verzie tohto srvátkového proteínu. K dispozícií sú príchute Baileys, Chocolate (čokoláda), Banana Smoothie (banánové smoothie), Milk Chocolate (mliečna čokoláda),Vanilla (vanilka), Strawberry Cream (jahoda).

Rozpustnosť

Čo sa týka rozpustnosti, tak v prípade rozmiešania proteínu v shakeri (voda + proteín)  je proteínový nápoj bez nepríjemných hrudiek a prítomná je i pena. Vďaka tomu, že proteín vytvára penu, vie rozpoznať bežný konzument, že proteín má vysoký obsah bielkovín a že nemá v sebe žiadne prídavné látky.

Ak však nemáte po ruke žiadny shaker alebo niečo, čo by vám ho nahradilo, tak v takom prípade je rozpustnosť o niečo horšia. V pohári s vodou som vyskúšala lyžičkou rozmiešať tento srvátkový proteín WPC80 Neo Nutrition a výsledkom boli menšie hrudky na povrchu. Samozrejme, nevytvorila sa ani žiadna pena na povrchu. Pri pití boli tieto hrudky nepríjemné, avšak ako spomínam vyššie, v prípade rozmiešania proteínu v shakeri je rozpustnosť perfektná.

Užívanie

Výrobca odporúča užívať 40 g proteínu rozmiešaného v 3 dcl vody (ja však pre uľahčenie odporúčam použiť shaker a nie lyžičku). Toto dávkovanie je však možné si ľubovoľne upraviť. Denná dávka bielkovín je odporúčaná na 1 – 2 g na jeden kilogram hmotnosti človeka. Treba však brať do úvahy i celodennú stravu a následne chýbajúcu dávku bielkovín doplniť týmto proteínom.

A kedy je vhodný čas na užívanie srvátkového proteínu WPC80 Neo Nutrition?  Srvátkový proteín sa rýchlo vstrebáva, takže ideálny čas na užitie je pred tréningom alebo i po tréningu. Okrem toho je skvelou voľbou ako začať deň – výrobca odporúča tento proteín užívať aj na raňajky, respektíve ako prvé jedlo po zobudení.

Cena

CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey je dostupný v dvoch baleniach. Na výber máte buď menšie 1 kg balenia alebo väčšie 2,5 kg balenie. Čo sa týka samotnej ceny, tak v porovnaní s inými druhmi proteínov je veľmi priaznivá. Kilogram tohto proteínu si môžete kúpiť za približne 10 eur.

Tento proteín môžete kúpiť na internetovej stránke neonutrition.sk, kde jedno kilogramové balenie stojí v čase písania tejto recenzie 10,99 eurdva a pol kilogramové balenie stojí 24,99 eur. Podobné produkty sú oveľa drahšie, pretože sa platí za značku, ako aj za samotné prečačkané balenie (napríklad kýblik a podobne). Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla.

Neo Nutrition

Môžem to zhrnúť tak, že CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey je nielen kvalitný proteín, ale  vďaka prijateľnej cene je dostupný skutočne pre každého.

Výhody

CFM Srvátkový proteín WPC80 Pure Whey má množstvo výhod, medzi ktoré patrí:

  • Vyrobený technológiou CFM
  • 80%-ný obsah bielkovín
  • Neobsahuje Gluten ani GMO
  • Vhodný aj pre vegetariánov
  • Príjemná mliečna chuť
  • Dobrá stráviteľnosť
  • Rozpustnosť v shakeri
  • Perfektný pomer kvalita / cena

Nevýhody

Okrem spomínaných výhod má tento srvátkový proteín od výrobcu Neo Nutrition aj niekoľko nevýhod. Medzi tie patrí:

  • V balení chýba odmerka
  • Rozpustnosť pri rozmiešaní lyžičkou (ostávajú na povrchu hrudky)

Vaše hodnotenie:

4.2/5 - (11 votes)

CHCEM KÚPIŤ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok