Creatine 100% - akyprotein.sk

RECENZIA: Creatine 100%

Creatine 100% je kvalitný kreatín monohydrát vyrobený firmou Scitec Nutrition. Suplementácia kreatínom zväčšuje objem svalových buniek a proteínovú syntézu. Zvýšené množstvo kreatínu v tele priaznivo pôsobí na rast svalovej hmoty a sily, ako aj dosahovanie lepších športových výkonov. Viac o účinkoch kreatínu sa dozviete v tomto staršom článku.

Creatine 100% Scitec nutrition - akyprotein.sk 1

Výroba / Zloženie

Creatine 100% je vyrobený špeciálnou certifikovanou metódou Creapure™. Tento spôsob zaručuje výrobu čistej kreatínovej zmesi. To znamená, že v 5g tohto produktu nájdete presne 5g kreatín monohydrátu.

Tabuľka nutričných hodnôt preto nebude zvlášť obsiahla, ale ak si ju chcete prezrieť nech sa páči :

Nutričné hodnotyv 5g
100% kreatín monohydrát5g

Chuť

Kreatín vo všeobecnosti nechutí dobre. Ani v tomto prípade sa nič nemení. Od kreatínu proste nemôžete očakávať rôzne príchute a ochutenia ako tomu je v prípade proteínov. Problém s chuťou sa však dá celkom elegantne vyriešiť. Proste kreatín nerozmiešate vo vode, ale pridáte ho do džúsu. V takom prípade ho takmer ani nebudete cítiť.

Rozpustnosť

Rozpustnosť tohto produktu môžem hodnotiť ako veľmi dobrú. Stačí, keď pridáte kreatín do pohára s vodou alebo džúsom, zamiešate a môžete vypiť. Osobne preferujem džús. V takom prípade mi stačí miešať lyžičkou približne 10-20 sekúnd a kreatín sa pekne rozpustí bez toho, aby na spodku pohára ostali nerozpustené časti.

Dávkovanie

Oficiálne dávkovanie od Scitecu je užívať počas prvých 5-7 dní denne 3-6 dávok v závislosti od hmotnosti. Jedinci, ktorí majú menej ako 70kg by mali užívať 3 dávky, 80kg – 4 dávky, 90kg – 5 dávok a nad 90kg – 6 dávok. Následne by ste mali prejsť na 1-2 dávky denne.

Osobne si však myslím, že je to zbytočné plytvanie kreatínom. Priemerné ľudské telo totiž nevie spracovať viac ako 5g kreatínu. Z toho dôvodu vám odporúčam brať 1 dávku denne (5g kreatínu) po dobu 6-8 týždňoch. Po tejto dobe si dajte od kreatínu na 6-8 týždňov pauzu.

Cena

Creatin 100% je na Slovensku pomerne obľúbený produkt, ktorý nájdete vo veľkom množstve e-shopov. Jeho cena sa za 500g balenie pohybuje okolo 10 €, čo je naozaj slušné. Za málo peňazí získate suplement, ktorý je efektívny a ktorý vám vydrží pomerne dlho.

Tento produkt môžete nájsť v týchto e-shopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla.

eFitness Protein.sk

 

Výhody:

  • priaznivý vplyv na silu a svalový objem
  • skvelá kvalita
  • priaznivá cena
  • rozpustnosť

Nevýhody:

  • chuť

Vaše hodnotenie:

 

CHCEM KÚPIŤ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prejsť na začiatok