Impact Whey Isolate - akyprotein.sk

RECENZIA: Impact Whey Isolate

Impact Whey Isolate od firmy Myprotein predstavuje jeden z najčistejších srvátkových proteínov dostupných na slovenskom trhu. Ako už názov vypovedá, jedná sa o proteínový izolát, ktorý je bohatým zdrojom srvátkovej bielkoviny získanej z vegetariánskeho tvarohu.

Výroba / Zloženie

Tento proteín sa vyrába unikátnou metódou mikrofiltrácie, pri ktorej sa oddeľujú bielkoviny, tuky, cholesterol a laktóza. Výsledkom je produkt, ktorý obsahuje viac ako 90% bielkovín a má nízky podiel tuku a sacharidov (menej ako 1g v dávke). Okrem toho predstavuje aj bohatý zdroj vápnika.

impact whey isolate recenzia

Impact Whey Isolate taktiež obsahuje množstvo esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín, takže urýchľuje regeneráciu po ťažkom tréningu. Je preto vhodný na budovanie svalov, ale vďaka nízkemu podielu tukov a sacharidov nájde svoje miesto aj v rysovacej fáze.

Všetky nutričné hodnoty sú uvedené v tabuľke:

Nutričné hodnoty1 dávka (25 g)
Kalórie385 kJ / 92,5 kcal
Bielkoviny22,25 g
Sacharidy0,17 g
Tuky0,25 g
Vápnik 100 mg
Cholesterol0,5 mg
Ostatné zložky
Nedenaturovaný izolát srvátkovej bielkoviny, príchute, emulgátor (sójový lecitín), sladidlo (sukralóza), farbivo (kurkumín)
Alergény
Obsahuje sójové zrná

Chuť

Mal som klasickú čokoládu. Obyčajne platí, že srvátkové izoláty sú menej chutné ako srvátkové koncentráty, ale toto nebol ten prípad. Proteín mi naozaj veľmi chutil a nezáležalo na tom či som ho pil s mliekom alebo s vodou, chuťovo bol ozaj výborný.

Rozpustnosť

Výhodou tohto produktu je skvelá rozpustnosť. Na jeho rozmiešanie nepotrebujete šejker, ale stačí použiť lyžičku. Ak sa vám nechce po každom použití umývať šejker, je tento produkt pre vás ideálnou voľbou. Nasypete prášok do pohára, pridáte vodu, zamiešate a môžete piť.

Cena

Čo robí tento proteín unikátnym je fakt, že nezávislá spoločnosť Labdoor ho ohodnotila stupňom A v rámci kvality a ceny. Je teda oficiálne certifikovaný ako jeden z najlepších proteínov na svete.

Síce dostal certifikát za kvalitu a cenu, no na druhej strane treba povedať, že sa bavíme o srvátkovom izoláte. Izoláty sú vo všeobecnosti drahšie ako koncentráty. Ani tento nie je výnimkou. Ja som kúpil 1 kg balenie za necelých 30 € z najprotein.sk. Za 30 € však nájdete proteíny, ktorých objem bude viac ako dvojnásobný, preto ak máte hlboko do vrecka tento proteín pravdepodobne nebude pre vás.

Impact Whey Isolate môžete nájsť v týchto e-shopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla

MyProtein eFitness

Výhody:

  • viac ako 90% bielkovín
  • bielkoviny z vegetariánskeho tvarohu
  • nízky obsah sacharidov, tukov a laktózy
  • vysoký podiel vápnika
  • dobrá rozpustnosť, stačí použiť lyžičku

Nevýhody:

  • vyššia cena, ale za kvalitu sa platí

Vaše hodnotenie:

 

 

CHCEM KÚPIŤ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prejsť na začiatok