Impact Whey Protein - recenzia

RECENZIA: Impact Whey Protein

Impact Whey Protein  je kvalitný srvátkový koncentrát vyrobený firmou Myprotein. Pozor, nepomýľte si tento proteín s výrobkom Impact Whey Isolate, pretože nielenže majú oba proteíny podobný názov, ale dokonca aj podobný obal. Recenziu na Impact Whey Isolate si môžete prečítať v mojom článku. Vráťme sa ale späť k nášmu Impact Whey Proteinu.

Výroba

Impact Whey Protein je pripravovaný špeciálnou technológiou, ktorá pozostáva z viacnásobnej membránovej mikrofiltrácie a vysušovania pri nízkom tlaku a teplotách. Takýto postup zabezpečuje proteínu maximálnu možnú biologickú hodnotu. Nevzniká teda žiadna denaturizovaná srvátka, ale čistá a kvalitná surovina s koncentráciou vyššou ako 80%.

Impact Whey Protein recenzia

Zloženie

Tento proteín je vyrobený z vegetariánskeho sladkého syra a v jednej porcii obsahuje približne 20g bielkovín, 1g sacharidov a 1,3g tukov. Okrem toho má komplexné aminokyselinové zloženie poskytujúce všetky potrebné esenciálne aminokyseliny. Jedna dávka obsahuje 4,5g BCAA a 3,6g glutamínu, ktorý pomáha pri rozvoji svalstva.

Nutričné hodnoty si môžete prezrieť  v nasledujúcej tabuľke:

Nutričné hodnotyNa 100 gNa 1 porciu
Energia1740 kJ/ 412 kcal435 kJ/ 103 kcal
Tuky7,5 g1,9 g
z toho nasýtené mastné kyseliny5,0 g1,3 g
Sacharidy4,0 g1,0 g
z toho cukry4,0 g1,0 g
Bielkoviny82, 0 g21,0 g
Soľ0,5 g0,13 g

Chuť

Vyznačuje sa skvelou chuťou a je dostupný vo veľkom množstve rôznych príchutí. Čokoláda, vanilka a banán je samozrejmosťou, ale na svoje si prídu aj milovníci netradičných príchutí. Chcete vyskúšať čokoládový brownies alebo čučoriedkový cheesecake? Impact Whey Protein vám ponúkne aj tieto možnosti.

Rozpustnosť

Výrobcovia doporučujú daný proteín konzumovať 30 až 60 minút po tréningu alebo kedykoľvek v priebehu dňa. Stačí ho pridať do vody alebo mlieka, zamiešať a vypiť. Občas sa mi však stalo, že na spodku šejkra ostali malé hrudky. Je preto nutné pretrepať šejker o čosi dlhšie ako pri iných proteínoch.

Cena

Tak isto ako Impact Whey Isolate, aj Impact Whey Protein bol testovaný nezávislou spoločnosťou Labdoor, ktorá ho ohodnotila stupňom A v rámci kvality a ceny. Jedná sa teda o jeden z najlepších proteínových prípravkov dostupných na slovenskom trhu. Cena za 2,5 kg sa pohybuje niečo medzi 30 – 35 € v závislosti od e-shopu. Myslím si, že táto cena je veľmi slušná.

Impact Whey Protein môžete nájsť v týchto e-shopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla

MyProtein eFitness Protein.sk

Obal

Jediné, čo mi na tomto proteíne vadí, je jeho obal. Po prvom otvorení sa častokrát zle zatvára. Je preto výhodnejšie ho presypať zo sáčku do nádoby, napríklad od staršieho proteínu.

Výhody:

  • priaznivý pomer kvality a ceny
  • vysoký podiel bielkovín (82%)
  • nízky obsah tuku a laktózy
  • skvelý aminokyselinový profil
  • výborná chuť a široká ponuka príchutí

Nevýhody:

  • obal

Vaše hodnotenie:

4.6/5 - (5 votes)

 

CHCEM KÚPIŤ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok