Micellar casein - akyprotein.sk

RECENZIA: Micellar Casein

Micellar Casein je kazeínový proteín vyrábaný spoločnosťou GymBeam. Keďže sa jedná o kazeínový proteín, tak jeho hlavnou výhodou bude postupné vstrebávanie aminokyselín do tela. Z toho dôvodu sa odporúča tento proteín užívať pred spánkom alebo pred dlhším obdobím bez jedla. Viac o tom aké sú účinky kazeínového  proteínu sa dočítate v tomto článku, v ktorom rozoberám kazeínové proteíny viac do hĺbky.

Výroba

Všetky micelárne kazeíny sa vyrábajú mikrofiltráciou odstredeného kravského mlieka. Proces mikrofiltárcie prebieha pri nízkych teplotách a bez použitia chemických látok. Takýmto spôsobom sa z výrobku odstráni laktóza a tuk, pričom výsledkom je produkt, ktorý obsahuje vysoký podiel bielkovín a minimum tuku. Micelárny kazeín je vďaka spôsobu výroby oveľa lepšie stráviteľný ako iný druh kazeínového proteínu – kazeinát vápenatý.

Micellar Casein - akyprotein.sk

Zloženie

Micellar Casein obsahuje v jednej dávke 25g bielkovín, čo v percentuálnom vyjadrení predstavuje približne 75% zastúpenie. Tento proteín funguje tak, že aminokyseliny a proteíny sa do tela vstrebávajú po dobu až 7 hodín. Týmto spôsobom napomáha k regenerácii poškodených svalových vlákien a zabraňuje odbúravaniu svalovej hmoty v období, v ktorom neprijímate žiadne živiny.

Nutričné hodnoty a zloženie tohto výrobku si môžete prezrieť v nasledujúcej tabuľke:

Nutričné hodnoty1 dávka (33 g)
Energetická hodnota556 kJ / 131 kcal
Bielkoviny25,0 g
Sacharidy3,9 g
Tuky0,6 g
Zloženie
Micelárny kazeín, prírodná aróma, príchuť vanilka obsahuje kurkumín, xantánovú gumu, sukralózu, acesulfam K

Chuť

Tento produkt som kúpil v príchuti vanilka. Nemôžem povedať, že by chutil vyložene zle, ale  keďže sa jedná o micelárny kazeín, tak nemôžete očakávať rovnakú chuť ako v prípade srvátkového proteínu. Chce to čas, kým si na chuť tohto proteínu zvyknete. Okrem vanilky môžete Micellar Casein zakúpiť aj v príchutí čokoláda. Iné príchute zatiaľ GymBeam neponúka.

Rozpustnosť

Pokiaľ sa bavíme o rozpustnosti, tak musím poukázať na 2 veci. Na jednej strane sa tento proteín dobre rozpúšťa a len málokedy máte na spodku hrudky. Na druhej strane však pri príprave dosť pení, čo môže niektorým dosť prekážať.

Micellar Casein - akyprotein.sk 2

Dávkovanie

Micellar Casein odporúčam užívať tesne pred spaním alebo pred dlhším obdobím bez jedla. Oproti iným proteínom je rýchlosť jeho vstrebávania oveľa pomalšia, čo znamená že sa najbližších 7 hodín nemusíte obávať katabolizmu. Užívajte vždy jednu odmerku (cca 33g), ktorú rozmiešate v 250-300 ml vody alebo mlieka.

Cena

U GymBeamu je to už tak nejak zvykom, že zvykne ponúkať kvalitné produkty za prijateľné ceny. Ani tento produkt nie je výnimkou. 1 kg balenie nájdete za cenu 13,95 eur, čo je naozaj výborná ponuka.

Micellar Casein nájdete v týchto eshopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla

GymBeam Protein.sk

 

Výhody:

  • vysoký podiel bielkovín – 75%
  • vhodný na užívanie pred spaním
  • dobrá rozpustnosť
  • výborná cena

Nevýhody:

  • chuť
  • dosť pení

Vaše hodnotenie:

 

CHCEM KÚPIŤ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prejsť na začiatok