Scitec 100% Whey Protein Professional - recenzia

RECENZIA: Scitec 100% Whey Protein Professional

Scitec 100% Whey Protein Professional je srvátkový proteín, v ktorom sú pridané extra prídavky aminokyselín a tráviacich enzýmov. Tento druh proteínu obsahuje 77 % bielkovín s nízkym obsahom tukov a laktózy.

Odporúča sa najmä pre športovo založených ľudí, ktorí si chcú vybudovať svalovú hmotu a užitočný je rovnako i pri redukčných diétach.

Rozmanitosť príchutí proteínu Scitec 100% Whey Protein Professional

Výrobca ponúka skutočne širokú škálu príchutí. K dispozícií je ich hneď niekoľko, takže je skutočne z čoho vyberať. Na výber sú nasledujúce príchute: banán, biela čokoláda – jahoda, broskyňový jogurt, citrónový cheesecake, čokoláda, čokoláda – arašidové maslo, čokoláda – cookies, čokoláda – kokos, čokoláda – oriešok, jahoda, kapučínon, karamel, kiwi – banán, kokos, vanilka, vanilka – lesná zmes.

Scitec 100% Whey Protein Professional - šejker a vozrka

V tejto recenzii vám predstavím  Scitec 100% Whey Protein Professional, konkrétne príchuť jahoda – biela čokoláda. V nasledujúcich riadkoch sa určite dozviete užitočné informácie. Napríklad, aké je jeho zloženie a výživové hodnoty, ale aj aké je dávkovanie, jeho chuť, rozpustnosť a mnoho iného.

Zloženie proteínu Scitec 100% Whey Protein Professional

Ultra-filtrovaný srvátkový proteín (získaný z bielkovín mliečnej srvátky) Scitec 100% Whey Protein Professional sa vyznačuje perfektným aminokyselinovým profilom a ponúka vysokú biologickú  hodnotu.

V každej jednej dávke tohto proteínu sa nachádza 3,5 g Glutamínu a 4,5 g BCAA, vďaka čomu nebude dochádzať ku katabolickým procesom. Okrem toho, obsahuje približne 10 % imunoglobulínových mikrofrakcií, ktoré vplývajú na podporu imunitného systému organizmu. V tomto proteíne sa nachádza patentovaný tráviaci enzýmový Matrix Aminogen a sú v ňom zastúpené aj tetrapeptidy.

Scitec 100% Whey Protein Professional - rozbalená vzorka

Proteín Scitec 100% Whey Protein Professional síce nie je bezlaktózový, ale má v sebe iba nízke percento laktózy. Obsahuje sladidlá accesulfam K a sukralózu, takže v ňom nenájdete nebezpečné umelé sladidlo Aspartám.

Zloženie v jednej dávke s obsahom 30 gramov je nasledujúce: srvátkový proteínový koncentrát (mlieko) 24,01 g, príchute (biela čokoláda, jahoda), taurín 0,99 g, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), chlorid sodný 0,3 g, L-glutamín – 0,21 g, zahusťovadlo (xantánová guma), farbivo (červená repa), sladidlá (accesulfam K, sukralóza), L-leucín 0,1 g, srvátkový proteínový izolát (mlieko) 0,06 g, bromelaín extrahovaný z Ananas comosus 0,02 g, papaín extrahovaný z Carica papaya 0,02 g, dextróza.

Nutričné hodnoty

V tabuľke nižšie sú prehľadne zobrazené všetky nutričné hodnoty a účinné látky, ktoré poskytuje 30 gramov proteínu 100% Whey Protein Professional od výrobcu Scitec Nutrition, príchuť jahoda – biela čokoláda.

Príchuť jahoda – biela čokoládav 30 g
Energetická hodnota470kJ (112 kcal)
Tuky2,0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny0,7 g
Sacharidy1,4 g
z toho cukry1,4 g
Bielkoviny22,0 g
Soľ0,41 mg
Amino Acid Matrix (L-leucin 100 mg, L-glutamin 210 mg, taurin 990 mg)1 300 mg
Digestive Enzyme Blend (Bromelain 12 mg, Papain 12 mg)24 mg

Aminokyselinový profil

Srvátkový proteín Scitec 100% Whey Protein Professional má zaujímavý aminokyselinový profil. V nasledujúcej tabuľke si ho môžete pozrieť.

Aminokyselinyv 30 g
L-Valín1 249 mg
L-Izoleucín1 249 mg
L-Leucín1 929 mg
L-Lyzín1 819 mg
L-Metionín367 mg
L-Tryptofán331 mg
L-Treonín1 433 mg
L-Fenylalanín643 mg
L-Alanín882 mg
Kyselina Asparágová2 168 mg
L-Glutamín3 448 mg
L-Histidín386 mg
L-Prolín1 231 mg
L-Tyrozín606 mg
L-Arginín423 mg
L-Cysteín423 mg
Glycín367 mg
L-Serín1 121 mg

Použitie a dávkovanie proteínu

Dávkovanie je uvedené viditeľne na etikete proteínu. Výrobca odporúča prijať 2 až 3 dávky za deň. Jedna dávka predstavuje množstvo 30 gramov. Čo sa týka načasovania, tak proteín je vhodné konzumovať nasledovne:

 • Prvá dávka: ráno nalačno
 • Druhá dávka: 1 hodinu po tréningu
 • Tretia dávka: pred spaním

V prípade, ak máte náročnejší tréning, tak výrobca uvádza, že je možné užiť denne až 4 dávky tohto srvátkového proteínu.

Čo sa týka prípravy proteínu, tá je jednoduchá. Jednu dávku proteínu (čo je vlastne 30 gramov alebo cca ¾ odmerky) je nutné rozpustiť v 250 ml vody/mlieka alebo inej tekutine. Ja odporúčam použiť shaker, ak ho však nemáte, rozmiešajte proteín s tekutinou napríklad v zaváraninovom pohári s uzatváracím viečkom.

Rozpustnosť a chuť

Mnohých určite zaujíma, ako hodnotím rozpustnosť a chuť tohto srvátkového proteínu od výrobcu Scitec Nutrition. Rozpustnosť z môjho pohľadu nie je až taká vynikajúca. Jednu dávku proteínu s 250 ml vody som dala do shakera a rozmiešala. Po otvorení som však spozorovala hrudky, čo som bola prekvapená – nedostatočne rozpustený proteín. Tak som shaker znova zavrela a opäť premiešala. Po otvorení boli hrudky rozmiešané. Možno som mohla shaker pretrepať dlhšie, ale rovnako postupujem aj pri iných proteínoch. Takže ak nemáte shaker a chcete proteín rozmiešať len pomocou lyžičky či vidličky, potom sa zrejme troška potrápite.

Scitec 100% Whey Protein Professional - 2 vzorky

Horšia rozpustnosť bola možno spôsobená touto príchuťou, pretože som od tejto značky už vyskúšala aj príchuť banán a rozpustnosť bola bezproblémová.

Penivosť proteínu mi príde len minimálna, skoro žiadna. A čo sa týka chuti, tak keďže som proteín rozmiešala vo vode, tak chuť ma prekvapila – nie je umelá a zodpovedá príchuti jahoda – biela čokoláda. Čo sa týka textúry, tak tá bola jemne krémová.

Cena proteínu Scitec 100% Whey Protein Professional

Ultra-filtrovaný srvátkový proteín 100% Whey Protein Professional od výrobcu Scitec Nutrition je dostupný v rôznych baleniach, od čoho sa odvíja i cena proteínu. K dispozícií sú nasledujúce balenia:

 • 30 g (jednorazové balenie / vzorka)
 • 920 g (30 porcií proteínu)
 • 2 350 g (78 porcií proteínu)
 • 5 000 g (166 porcií proteínu)
 • 30 x 30 g (30 jednorazových balení proteínu)
 • 60 x 30 g (60 jednorazových balení proteínu)

Balenie proteínu Scitec 100% Whey Protein Professional s obsahom 2 350 gramov stojí okolo 55 € a 920 gramové balenie sa pohybuje v cene okolo 25 €. Cena je závislá najmä od toho, kde budete proteín kupovať. Proteín s obsahom 30 gramov ma stál 0,81 € (akciová cena, bežná cena je však okolo 1,30 € za spomínané balenie).

100% Whey Protein Professional nájdete v týchto eshopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla.

 Protein.sk eFitness

Výhody

Z môjho pohľadu má srvátkový proteín 100% Whey Protein Professional od výrobcu Scitec nasledujúce výhody:

 • 77 %-ný obsah bielkovín s nízkym obsahom tukov a Laktózy
 • Extra prídavky aminokyselín a tráviacich enzýmov
 • V jednej dávke sa nachádza 3,5 g Glutamínu a 4,5 g BCAA
 • Vysoká biologická  hodnota
 • Bez obsahu Aspartámu
 • Rozmanitosť príchutí
 • Lahodná mliečna chuť
 • Jemne krémová textúra
 • Skvelý pomer cena / kvalita

Nevýhody

Čo sa týka nevýhod, tak podľa môjho subjektívneho názoru má tento srvátkový proteín nasledujúce nevýhody:

 • Nie je bezlaktózový, ale obsahuje nízke percento laktózy
 • Horšia rozpustnosť
 • Minimálna penivosť

Ako by som zhrnula dojem z proteínu 100% Whey Protein Professional od výrobcu Scitec Nutrition? Tento srvátkový proteín sa vyznačuje perfektným aminokyselinovým profilom, ponúka vysokú biologickú  hodnotu, rozmanitosť príchutí a je dostupný v rôznych baleniach. Testovaná príchuť jahoda – biela čokoláda má horšiu rozpustnosť a minimálnu penivosť. Proteín Scitec 100% Whey Protein Professional má svoje výhody i nevýhody, no čo sa týka ceny, tak tá je celkom dobrá, v porovnaní s obdobnými proteínmi.

Vaše hodnotenie:

4.6/5 - (5 votes)

 

 CHCEM KÚPIŤ

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok