100% Pure Whey - recenzia

RECENZIA: 100% Pure Whey

100% Pure Whey protein je kvalitný srvátkový bielkovinový koncentrát, ktorý vyrába spoločnosť  Biotech USA. Proteín je bezlepkový (podľa nariadení EÚ), takže je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú intoleranciu na lepok (gluten).

Ak si prezriete na internete rôzne fitness fóra alebo recenzie na proteíny, potom určite narazíte na mnoho názorov, že tento proteín sa zaraďuje medzi tie najchutnejšie, ktoré sú na našom trhu k dispozícií. Práve preto som sa ho rozhodla vyskúšať. A navyše vám aj rovno sprístupním moje dojmy a chute, teda poskytnem recenziu na tento bezlepkový srvátkový proteín (príchuť slaný karamel).

100% Pure Whey Protein - recenzia

Dodávané balenie proteínu 100% Pure Whey

Na trhu sú k dispozícií rôzne balenia. Ak si chcete najskôr overiť, akú chuť či rozpustnosť má tento bezlepkový proteín, potom odporúčam kúpiť vzorkové balenie. Toto menšie balenie má obsah 28 gramov a pokryje jednu dávku proteínu. Okrem vzorky si však môžete kúpiť i väčšie balenie. Existujú nasledovné balenia:

 • 28 gramov (1 dávka)
 • 454 gramov (16 dávok)
 • 1 000 gramov (35 dávok)
 • 2 270 gramov (81 dávok)
 • 2 724 gramov (97 dávok)
 • 4 000 gramov (142 dávok)

Niekto si rád sám vyskúša, aká je chuť a rozpustnosť proteínu. Inému postačia recenzie na internete (alebo odporúčanie od známeho), na základe ktorých si vyberie druh proteínu. Rozhodnutie, ktoré balenie si vyberiete je len na vás.

Výroba a zloženie proteínu 100% Pure Whey

Ako spomínam na začiatku recenzie, ja som sa rozhodla vyskúšať konkrétne príchuť slaný karamel, preto vám napíšem zloženie tejto príchute.

Proteín 100% Pure Whey, príchuť slaný karamel obsahuje – srvátkové proteíny (koncentrát, izolát), L-Glutamín, arómy, krémová zložka (čiastočne hydrogenovaný kokosový tuk), odtučnený mliečny prášok, emulgátory (E471, E472a), glukózový sirup, sacharóza, mliečny proteín, stabilizátor (fosforečnany draselné). Okrem toho nechýba ani protihrudkujúca látka (fosforečnany vápenaté), zahusťovadlo (celulózová guma), L-Arginín, soľ, farbivo (amoniakový karamel), L-Leucín, sladidlo (sukralóza), L-Izoleucín a L-Valín.

100% Pure Whey Protein - recenzia - zloženie

Veľkou výhodou je, že alergény sú na balení vyznačené čiernym tučným písmom. Jedná sa o srvátkové proteíny (koncentrát, izolát), odtučnený mliečny prášok a mliečny proteín. Toto je obzvlášť dôležitá informácia pre alergikov.

Navyše treba spomenúť i skutočnosť, že proteín 100% Pure Whey sa vyrába v závode, kde sa spracovávajú i produkty, ktoré obsahujú orechy, mlieko, vajcia, sóju, lepok, kôrovce a oxid siričitý.

Priemerná výživová hodnota

Jedna dávka proteínu má 28 gramov. Denná dávka však predstavuje 56 gramov, čiže 2 x 28 gramov. V nasledujúcej tabuľke sú zobrazené priemerné výživové hodnoty proteínu 100% Pure Whey:

Priemerné výživové hodnoty100 g28 g
Energia1 630 kJ / 385 kcal457 kJ /108 kcal
Tuky5,5 g1,5 g
z toho nasýtené mastné kyseliny3,9 g1,1 g
Sacharidy5,0 g1,4 g
z toho cukry3,8 g1,1 g
Bielkoviny78 g22 g
Soľ0,80 g0,22 g

100% Pure Whey proteín  a jeho chuť

Proteín 100% Pure Whey príchuť slaný karamel je síce veľmi netradičná, ale na druhej strane musím uznať, že i veľmi dobrá. Proteínový nápoj je jemne sladký (nie príliš), ale so slanou príchuťou. Prirovnala by som to ku takému karamelovému lízatku (v tvare obdĺžnika), aké som jedávala v detstve. Malo taký obal macíka alebo kravičky (to si už presne nepamätám), ale viem, že som ho kupovala v COOP Jednota. A podľa mňa je chuť identická.

Nemám rada veľmi presladené druhy proteínov, ale práve tento druh proteínu je jedným z najlepších, aké som kedy konzumovala, respektíve pila. Takže to, čo sa dočítate na mnohých fitness fórach je pravdou – 100% Pure Whey proteín je jednotkou medzi proteínmi, najmä čo sa týka chuti.

Okrem príchute slaný karamel má proteín 100% Pure Whey aj ďalšie príchute, napríklad:

 • čokoláda – arašidové maslo
 • škorica
 • cookies & cream
 • gaštan
 • mliečna ryža
 • a iné

Veľmi dobrá je aj príchuť bourbon vanilla. Práve tento proteín so spomínanou chuťou som použila aj do receptu na zdravé proteínové lievance. A musím priznať, že chuť bola skutočne veľmi dobrá – v lievancoch bolo cítiť chuť vanilky.

Dávkovanie a použitie proteínu 100% Pure Whey

Na etikete proteínu výrobca uvádza dávkovanie a aj použitie, respektíve prípravu proteínu. Príprava je rovnako ako aj u iných proteínov veľmi jednoduchá. Musíte zmiešať v šejkri jednu dávku tohto proteínu (čo je 28 gramov) s 250 ml vody. Ak obľubujete proteín zmiešaný s mliekom, v takom prípade ním môžete nahradiť spomínanú vodu. V prípade, že nemáte k dispozícií šejker, môžete použiť i mixér.

Mnohých určite zaujíma, koľko dávok užívať. A rovnako dôležité je i to, kedy je vhodný čas na užívanie tohto proteínu . Počas tréningových dní je nutné užiť aspoň dve dávky ( 2 x 28 g) – jednu dávku treba užiť po tréningu (ideálne do 45 minút) a ďalšiu dávku medzi hlavnými jedlami. Ak však v daný deň netrénujete, výrobca odporúča užívať 1 dávku (28 gramov) ráno a ďalšiu popoludní.

Rozpustnosť proteínu 100% Pure Whey

Rozpustnosť tohto proteínu je podľa mňa perfektná. Nevytvorili sa ani žiadne hrudky, ktoré sú pri pití nepríjemné.

Ja som zmiešala proteín (vzorkové balenie 28 gramov) s bezlaktózovým mliekom (250 ml) v šejkri. Presnejšie som použila termo pohár Milka. Nápoj som šejkovola maximálne 40 sekúnd a prášok sa okamžite rozpustil. Ako môžete vidieť aj nižšie na fotografii, tak proteín má miernu penivosť. Pena sa vytvorila na povrchu, no postupne sa stráca (nie však úplne).

100% Pure Whey Protein - recenzia - výsledný produkt

Cena proteínu 100% Pure Whey

Cena za balenie proteínu 100% Pure Whey je variabilná a to hlavne od veľkosti balenia. Vzorkové balenia, čiže 28 gramové je možné kúpiť už od 0,99 € až do 1,40 €. Alebo napríklad 454 gramový proteín stojí od 8,35 € až do 13,99 € a 2 270 gramový proteín stojí od 12,51 € až do 67,90 €. Proteín v dóze, ktorý váži 4 000 gramov stojí od 58,40€ až do 74,01 €.

100% Pure Whey nájdete v týchto eshopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla.

BioTech USA Protein.sk Fitness4u.sk

Ja odporúčam kúpiť tento srvátkový proteín priamo na internetovej stránke výrobcu biotechusa.sk. V tomto e-shope jeden kilogram proteínu s príchuťou slaný karamel stojí 20,90€.

Je síce pravda, že proteín nie je z tých najlacnejších. No na druhej strane treba vziať do úvahy i skutočnosť, že kvalita je 100%-ná, rozpustnosť perfektná a chuť výnimočne skvelá.

Výhody proteíny 100% Pure Whey

Bezlepkový proteín 100% Pure Whey má množstvo výhod, medzi ktoré patrí:

 • Má 78%-ný podiel bielkovín
 • Vysoký obsah bcaa
 • Neobsahuje lepok ani aspartám
 • Neobsahuje konzervačné látky
 • Bez pridania cukru
 • Nízky obsah tukov a sacharidov
 • Extra aminokyseliny
 • Perfektná rozpustnosť
 • Výnimočne dobrá chuť
 • Perfektná kvalita
 • K dispozícií veľké množstvo príchutí

Nevýhody proteíny 100% Pure Whey

Okrem vyššie spomínaných výhod má tento srvátkový proteín od výrobcu Biotech USA aj niekoľko nevýhod. Medzi tie patrí:

 • Vyššia cena
 • Vo väčšom (vyššom) balení by sa hodila odmerka s dlhšou rukoväťou

Vaše hodnotenie:

4.7/5 - (6 votes)

 

CHCEM KÚPIŤ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok