BiotechUSA Protein Power - recenzia

RECENZIA: BioTech USA Protein Power

Biotech USA Protein Power je ochutený viaczložkový proteín obohatený o mikronizovaný kreatín. Je určený športovcom, ktorí chcú zlepšiť rast svalov, zvýšiť výkon a urýchliť regeneráciu. Obsahuje tri druhy proteínu: izolát sójovej bielkoviny, kazeinát vápenatý a srvátkový bielkovinový koncentrát.

Zloženie

Protein power obsahuje množstvo aminokyselín BCAA, L-glutamínu ako aj esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín. Okrem toho je obohatený aj o mikronizovaný kreatín. Na druhú stranu obsahuje len minimum tukov a cukrov. Nové zloženie tohto výrobku je bezlepkové a vraj neobsahuje laktózu.

Ako som už spomínal v úvode, tak tento proteín je zložený z 3 rôznych druhov proteínu. Konkrétne sa jedná o izolát sójovej bielkoviny, kazeinát vápenatý a srvátkový koncentrát. Nie som veľký fanúšik takýchto zmesí. V tomto produkte mi vadí sójová bielkovina, ktorá je rozhodne menej kvalitná ako tá srvátková.

biotech usa protein power - recenzia

Okrem toho obsahuje aj kazeinát vápenatý, čo je pre telo takmer nestráviteľná forma kazeínu. Viac informácií o rôznych formách kazeínového proteínu sa dočítate v tomto článku. Na stránkach výrobcu som nenašiel ani informáciu o tom, aké percentuálne zastúpenie majú jednotlivé druhy, čo tomu výrobku rozhodne nepridá na dôveryhodnosti.

Nutričné hodnoty si môžete prezrieť v tejto tabuľke:

Nutričné hodnoty1 dávka (30 g)
Kalórie481 kJ / 115 kcal
Bielkoviny24,0 g
Tuky0,9 g
z toho nasýtené mastné kyseliny0,5 g
Sacharidy2 g
z toho cukry0,5 g
Soľ0,87 g
Mikronizovaný kreatín monohydrát 1480 mg
z toho kreatín 1300 mg

Celé zloženie tohto produktu zas nájdete tu:

Zloženie (príchuť vanilka)
Protein Blend 82% [sójový proteínový izolát, srvátkový proteínový koncentrát, kazeinát vápenatý (obsahuje mlieko)], zvýrazňovač chuti (glycín a jeho sodná soľ), mikronizovaný kreatín monohydrát 5,7%, arómy, protihrudkujúce látky (horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý), emulgátor: lecitíny (sója), sladidlá (sukralóza, acesulfám K), soľ, farbivo (tartrazín - E102).

Chuť

Proteín som zakúpil v príchuti vanilka a musím bohužiaľ konštatovať, že nechutil veľmi dobre. BioTech USA ho však okrem vanilky ponúka aj v príchutiach čokoláda alebo jahoda-banán, takže nevylučujem, že tieto môžu chutiť lepšie.

Rozpustnosť

S rozpustnosťou to tiež nie je úplne ružové. Po pretrepaní proteínu v šejkri sa stále v nápoji objavovali hrudky. Na spodku šejkra mi často ostala približne až tretina nerozpustenej naberačky, čo by sa určite nemalo stávať.

Užívanie

Výrobca odporúča užívať v tréningové dni 2 dávky, jednu dávku po tréningu a druhú medzi jedlami. V netréningové dni zas užívajte jednu dávku ráno a druhú večer. Jedna dávka (30g) predstavuje 1 kopcovitú odmerku alebo 3 polievkové lyžice proteínového prášku.

biotech usa protein power - recenzia 2

Cena

Tento proteín je dostupný v 1kg alebo v 4kg balení. 1kg balenie stojí približne 13-15 eur v závislosti od e-shopu. Cena 4kg balenia sa pohybuje okolo 50 eur, čo je naozaj veľmi výhodná cena. BioTech USA Protein power nájdete v týchto eshopoch. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení príslušného tlačidla.

BioTech USA Protein.sk

Záver

Na tomto proteíne ma osobne odrádza jeho chuť ako aj pochybné zloženie. Nemám v pláne si ho opäť kúpiť a neradím to ani vám. Ak máte záujem o produkty značky BioTech USA, tak radšej siahnite po proteíne s názvom Iso Whey Zero. Ak nepatríte medzi zákazníkov, ktorí sú verní len jednej značke, tak vám odporúčam proteín TrueWhey od GymBeamu.

Výhody:

  • relatívne vysoký obsah bielkovín
  • neobsahuje lepok a laktózu
  • nízky podiel tukov a cukrov
  • priaznivá cena

Nevýhody:

  • podivné zloženie
  • zlá rozpustnosť
  • chuť (minimálne príchuť vanilka)

Vaše hodnotenie:

5/5 - (1 vote)

 

CHCEM KÚPIŤ

Jeden komentár na “RECENZIA: BioTech USA Protein Power

  1. Tento výrobok obsahuje 80% sójového izolátu 10% WPC a 10% kazeinátu vapenateho čo ma dosť sklamalo pretože som čakal že WPC tam bude aspoň 40 % . Rozhodne tento proteín už nekúpim ,ale čo som čakal za takú cenu . Škoda že som toto nečítal skôr .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok